Zájezd na Orlí hnízdo

23. june 2013 at 17:29 | Joelly |  Travelling
S mojí trhlou rodinkou o letních prázdninách (díkybohu) nejezdíme na žádnou delší společnou dovolenou, ale každý rok se účastníme zájezdu pořádaného zaměstnavatelem mých drahých rodičů. Letos byl naštěstí jen jednodenní, takže jsem přežila bez větší psychické újmy. Mimochodem Betty byla na úplně stejném zájezdu je týden předemnou =)
Cílem cesty byl Berchtesgaden, Orlí hnízdo a Königsee. Vidíte ten malej domeček nahoře v mlze?Trochu vám popíšu program. Vyjížděli jsme v jednu v noci (moooc zábavný) a cesta trvala asi šest hodin. Asi v sedm hodin nás vyložili v Berchtesgadenu. Byla to jen taková krátká zastávka, jelikož je to docela malé městečko (má jen něco okolo 7000 obyvatel). Zajímavý bylo, že ve výlohách všech obchodů s módou měli různě upravené kroje. Byly fakt hezký, ale nosit bych to nechtěla =D Jinak do Berchtesgadenu rád jezdil Hitler, měl tam něco jako letní byt a pod pseudonymem tam žila jeho sestra.
Moc dobře jsem neslyšela našeho průvodce, takže napište do komentářů, pokud sem píšu nepřesnosti.Orlí hnízdo byla vlastně taková neoficiální Hitlerova základna. Byl to komplex několika budov ve vesnici Obersalzberg a byl to dar Hitlerovi k 50. narozeninám. Součástí byla samozřejmě také chata na hoře Kehlstein, kde ale byl jen asi šestnáckrát? Navíc v průběhu války už tam nejzdil, jelikož se bál bombardování.
Jako Orlí hnízdo (Eagle's nest) byl komplex pojmenován američany.


Na Kehlstein se dá dostat jen speciálním autobusem a pak výtahem. Teda cesta nad tím údolím byla napínavá =D Údajně tam je nádherný výhled, ale my jsme měli děsnou mlhu, takže nebylo vidět skoro nic =/ Na horní zastávku těch autobusů se dá také sejít pěšky, čehož jsme využili a dokonce bylo trochu vidět do údolí. Hodně vysoko!

Teehaus - čajovna


Výhled do údolí


Nakonec jsme jeli k jezeru Königsee, což je druhé nejhlubší jezro v Německu (po Bodamském). Je dlouhé asi 8 kilometrů a je fakt nádherný! Kvůli vápenci má takovou zelenomodrou barvu a má Trinkwasser kvalitu. Teda ne že bych to zkoušela =D
Turisty vozí po jezeře elekrolodě, které neznečišťují vodu. Oni jsou tam vlastně celí takoví ekologičtí a taky to tam podle toho vypadá. Lodičky mají vícero tras, my jsme jeli tu nejkratší - do Bartolomä (nepochopila jsem, jestli se tak jmenuje celá ta osada nebo jen kostel co tam je). Předvedli nám, jaká je nad jezerem ozvěna a taky říkali různé zajímavosti.
Lodí jsme se pak vraceli zase zpátky a potom už jsme jeli domů. Lidi, to by jste nevěřili co všechno si ten průvodce pamatoval. To jsme vždycky jeli kolem nějaké hory a on jen "... a tato hora má výšku 2044 m. n. m....". Krutopřísný! =D


Voda je vážně krásně modrá


Moderní umění xD Já jsem ten modrý odraz v brýlích


Ta čísla na ciferníku... wtf?!


Barokní kostel St. bartholomä

Jsou tam i rybičky =)

Během zájezdu jsem zjistila spoustu zajímavých věcí. Shrnula bych to takto:
1) V Rakousku i Německu je neuvěřitelně čisto. Věděla jsem to už předtím, ale i tak mě to překvapilo.
2) Naprosto neumím německy. "Učím" se už tři a ani nedokážu zeptat kolik stojí kopeček zmrzliny?! Prostě mi pořád naskakovala ájina.
3) Úplně všechno je wunderschön. Sedmikráska je wunderschön. Loď je wunderschön. Hory jsou wunderschön. Mlha je wunderschön. Omg...
4) Všichni, prostě všichni mají dotykáče! Možná bych mohla ten svůj prodat do muzea =D. Nebo radši počkám ještě tak 50 let...
5) Některé tunely se bez nadechnutí prostě projet nedají, že Bells =D

Zatím čauky,
Joelly
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Natalia. Natalia. | Web | 23. june 2013 at 17:42 | React

Úžasné fotky. :)

2 Betty Betty | Web | 23. june 2013 at 17:59 | React

Tak jste měli stejnej program jako my minulej týden :D! Jen počasí nemáte nic moc, oproti tomu našemu :P!! A mimochodem-taky jste měli toho koktajícího průvodce??

3 Joelly Joelly | 23. june 2013 at 18:14 | React

[2]: Máš na mysli: Toto jezero... jezero... tedy toto jezero má délku..." a pořád používal "respektive"? Ale byl vážně hrozně chytrej ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama