Uneartly romance-Kapitola 1, část 1/2

30. march 2013 at 19:52 | Charlotte |  Povídky
Zdál se mi sen... To zní poeticky, co?? :D No, ale doopravdy se mně zdál sen, podle kterýho napíšu povídku. Snad se vám bude líbit. Tady máte prolog+první kapitolu. Zatím to nemá se snem skoro nic společnýho, ale neva :))
Ch.

Prolog
Ahoj, jsem normální. Prohlášení roku, co? Proč to píšu? Můj nejlepší kamarád se každý úplněk mění ve vlka, já mám nadpřirozené schopnosti a jakoby to nestačilo, po smrti svých rodičů jsem začala bydlet s vlkodlačí smečkou. Jinak jsem vážně běžný teenager..
Abych se vám představila, jsem Amanda. Mám delší, hmavě hnědé vlasy a hnědý oči. Trapná slohovka o mně, no co.
Nejdůležitějším člověkem mýho šílenýho života je Austin Tiffani. Jsme nejlepší kámoši snad už z porodnice. To, že je vlkodlak, jsem se dozvěděla teprve přede dvěmi roky. Byl to vážně šok, ale víc než to mi vadilo, že se mně nesvěřit dřív. Tehdy jsem ho tak seřvala, že se dodnes bojí mě naštvat. Chudák malej.
Bydlíme v osadě dál od města. Já vím, je to jak z Twilight, ale nemáme jinou možnost. Popravdě, já bych se mohla přestěhovat do města, ale být bez Austina? To by nezvládl ani jeden z nás!
Žije nás tu přesně dvacet osm. Čtyři rodiny patřící do jedné velké smečky: Tiffaniovi, Sweetovi, Charlesovi a Hustonovi. A jak jinak-slečna Ammy vyčuhuje se svým příjmením Jacksonová.
A ještě jedna věc: NIKDY přede mnou neurážejte The Beatles! Tada v případě, že nechce být za jednoho krásného úplňku sežráni.
A teď vás začnu nudit svým ulítlým stylem života...

1. kapitola: Výlet (1/2)

Přišlo jaro a s ním i pocit, že nikam nepatřím. Sluneční paprsky začínaly opatrně prohřívat půdu. Jak jen já to období nenávidím!

Obyčejná holka vyrazí ven s novým sexy modelem balit kluky. A já? Tvrdni tu se smečkou vlkodlaků, pro které slovo "zábava" znamená posezení u táboráku a vyprávění příběhů. Ještě pár dní a ucviknu se z toho! Musím vyrazit do civilizace.

Nechápu proč, ale Justinův otec, strýček Brad, se o mně čím dál tím víc stará. Bojí se, když se chci jen projít kousek do lesa. Nikdy dřív mu to nevadilo. Teď se mnou vždy pošle svou otravnou dcerku Caitlin. Prý proto, že "jsme si věkově velmi blízké", jak s oblibou prohlašuje Brad. A to se stalo i dnes.

"Říkala jsem ti už o axolotlech?" ptá se mě právě teď. Ani nečeká na odpověď a hned mele. "žijí v Mexiku. Celý život prožijí ve stádiu larvy! Dospějí jen v případě, že prožijí nějaký šok. Vědci si dlouhou dobu mysleli, že jsou to dva odlišné druhy, a že je larva ryba, ale nakonec vyzkoumali, že.."

Vypínám ji. Jak si může myslet, že mě zajímá nějaká slizká bílá potvůrka? Navíc jsem se o axolotlech učila šestý třídě.

"Hej! Posloucháš mě vůbec?"

Trhla jsem sebou. Tuším, že tato otázka nebyla součástí jednoho z jejích nekonečných monologů.

"Echm.. promiň, jen jsem se trošku zamyslela. Co jsi potřebovala?" pokusila jsem se o omluvný úsměv, ale soudě podle jejího tónu hlasu, se mi nepovedl.

"Že bych ráda jela do města, ale nemám s kým. Jenže ty asi nemáš zájem, co?"

Oči mi div nevypadly z důlků. Vážně to řekla?

"Já vím, je to podle tebe kravina, tak sorry, že-"

"Ne, počkej!" vyhrkla jsem. "já bych jela ráda!"

Nejspíš chtěla ještě něco říct, ale když zjistila, co jsem řekla, zarazila se. "Vážně?"

"Jasně," přikývla jsem. "mohla by to být zábava!"

"Super!" vyjekla Caitlin a hned začala plánovat.

"Musíš mi pomoct vybrat něco na sebe, v oblíkání jsem naprostá nula. A šminky jsem taky nikdy nepoužívala.. Namaluješ mně? Jo, a vezmeme si plavky, určitě musíme-."

"Echm, Caitlin?" odkašlala jsem si. "nezapomněla jsi na něco?"

Caitlin se na mě podívala. Její oči mi ihned prozradily odpověď. Tak moc se lišily od těch Justinových. Jeho byly temné, neproniknutelné. Caitlininy měla sice stejnou barvu, ale ihned jsem z nich poznala, že nevidí žádný zádrhel v jejím dokonalém plánu.

"Víš, nejsem si úplně jistá, jestli mi Brad takový výlet dovolí."

Caitlin se ale zasmála. "Neboj," odpověděla bezstarostně. "on sám to navrhl!"

Na to už jsem neměla co namítnout.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 S-hejvi S-hejvi | Web | 31. march 2013 at 10:00 | React

skvěle vymyšlené..máš super fantazii:)

2 Charlotte Charlotte | Web | 31. march 2013 at 17:06 | React

[1]: jaj, díky :D  :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama