Laborky aneb konečně pátek

1. march 2013 at 18:03 | Joelly |  Ze života..
Joha příteleski!
Zbožňuju pátky. Miluju pátky. Pátkům se absolutně nic nevyrovná. Pátky jsou nejlepší dny v týdnu!
A když se spojí s hodinou chemie, vznikne něco dost zajímavýho...

Chemii máme poprvé až letos a v laborkách jsme dosud byli jen dvakrát, včetně dneška. A překvapivě jsme přežily i když teda nechápu jak.
Naprosto bezkonkurenční byla Mandy, především co se bezpečnosti práce týče. Dělaly jsme "Důkaz přítomnosti oxidu uhličitého" a učitelka nám dala do zkumavek rozdrcený vápenec a do kádinky nějakou kyselinu. Mohlo by se zdát, že k něčemu takovýmu musí mít všichni respekt, ale Mandy ne, jelikož se s tou skleničkou začala škrabat pod okem. Pí. uč. z toho málem měla infarkt.
Srdeční kolaps taky málem potkal Betty, když spolužák prostrčil ruku dírou ve stěně a poněkud ji tím překvapil. Jsem ráda, že ta kyselina byla už bezpečně pryč.
A nakonec jsme Charlotte a já (teda spíš jenom já :P) zapoměly, že kahan nezačne hořet, když se otočí kohoutkem, ale teprve až se zapálí sirkou. To bylo těma výparama, rozpustily mi mozek.
Bohužel Emily a Bella byly v jiné skupině než my, takže nevím jestli se jim stalo něco zajímavýho, ale vrátily se vcelku. Takže asi dobrý. Jsem teda zvědavá kolik hodin chemie přežijeme bez újmy na zdraví...
***KONEC HLÁŠENÍ***
 

1 person judged this article.

Comments

1 Ema Ema | 1. march 2013 at 21:27 | React

Taky jsme ten pokus nedávno dělali :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama